Meniu Uždaryti

Izoliavimosi taisyklės

Ar reikia izoliuotis?

 

Izoliavimosi metu privaloma laikytis šių taisyklių:

  1. Nepalikti izoliavimo vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Draudžiama vykti visuomeniniu transportu į izoliavimo vietą ar iš jos, kai reikalinga atlikti tyrimus ar kitais atvejais, kai gautas sveikatos priežiūros specialisto leidimas.
  2. Visą izoliavimo laiką nepriimti svečių (lankytojų).
  3. Laikytis sveikatos priežiūros specialisto nurodymų.
  4. Maistu, vaistiniais preparatais ir kitomis būtinomis priemonėmis pasirūpinti nuotoliniu būdu arba paprašyti, kad tuo pasirūpintų kiti asmenys (pvz., šeimos nariai, draugai ar kt.), kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės, arba savivaldybės administracija.
  5. Kasdien matuotis kūno temperatūrą ir stebėti savo sveikatos būklę dėl kosulio ir pasunkėjusio kvėpavimo simptomų pasireiškimo.
  6. Pablogėjus sveikatos būklei ar atsiradus ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomams (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas), turi kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją numeriu 1808.
  7. Suteikti reikalingą informaciją NVSC specialistui, atliekančiam COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) židinio epidemiologinę diagnostiką.