2020 m. balandžio 6 d.

Mieli pirmos grupės vaikučiai ir tėveliai,
Laba diena brangieji. Tikiuosi nesergate, o per savaitgalį gerai pailsėjote ir esate nusiteikę naujai savaitei ir naujiems darbeliams. Peržiūrėjome Jūsų visų darbelius ir labai jumis didžiuojamės, kad esate tokie kūrybiški ir atsakingi. Mūsų kiškutis irgi labai pasistengė ir prie Vėlykinės šventės linksmybių, nori pasiūlyti dar keletą nuotaikingų užduotėlių. Kadangi jau atėjo pavasaris, pradėjo busti gamta bei gyvūnija.
Štai eilėraštukas „Dvi varlytės“ , gal kažkas užsimanys išmokti?
Dvi varlytės kva – kva – kva
Šokinėja baloje,
O tai linksma ir smagu
Šokinėkim aš ir tu…
Kva – kva – kva, kva – kva – kva
O tai linksma ir smagu.
Pašokinėkime kaip varlytės!
Dar nepamiršote pasėtų grūdelių? Eime pasižiūrėti. O gi ką mes čia matome? Grūdeliai jau ruošiasi leisti daigelius. Kiškutis taip laukia, kada daigelis „šoks iš grūdo“ ir sužaliuos. Pasižiūrėkime kas vyksta su beržo šakele. Pumpurėliai jau didėja, greitai susprogs ir gležni lapeliai sužaliuos. Laikas tuščiavidurius kiaušinių lukštus išmarginti ir papuošti jais Velykų medelį.

Nepamiršome ir verbos, ji jau puikuojasi vazoje. Tavo taip pat labai graži! Kaip gera, kai ką nors gražaus padarai savo rankytėmis. Myliu jus visus, mūsų darbštuoliai.

Kiškutis siūlo mums dar vieną užduotėlę.

Gal namie turite užsilikusio guašo? Mes tapysime mane kiškutį, bet nepaprastai! Šiai užduotėlei reikės balto popieriaus lapo, guašo ir mūsų pirštukų. Įsivaizduokite dabar kiškutį… Į dažus įmerkiame pirštuko paduškytę ir pradedam antspauduoti . Čia bus ausytės, čia bus akytės, čia bus nosytė…. Argi nesmagu?

Kiškutis mums norėtu priminti mūsų brangius senelius. Pasveikinkime juos su Velykomis ir kartu padarykime jiems atvirutę. Paprašykite tėvelių pagalbos. Lapą perlenkite per pusę, pirmoje pusėje parašykite nuo ko ir kam skirtas šis atvirukas, truputį apdekoruokime su gėlytėmis, saulytėmis ar pvz velykiniais kiaušiniais. Na, o antroje pusėje kažką nupieškite, nupieškite savo emocijas brangiems seneliams.

Kiškutis Jus visus apkabina ir sako iki, na, o mes auklėtojos norėtume, kad toliau siųstumėte vaikučių video ir nuotraukytes. Labai smagu yra pasidžiaugti mūsų augančiais vaikučiais. Geros dienos:)

Grupės auklėtojos

 

2020 m. kovo 30 d.

Laba diena mieli 1gr. l/d „Rugelis“ vaikučiai ir tėveliai.

Kadangi dėl tokių aplinkybių negalime būti drauge, tad su savo pagalbininku kiškučiu siunčiame jums keletą užduotėlių. Manau mes vieni kitų labai pasiilgome, o kiek įspūdžių susikaupė, kuriuos norėtume išsakyti, prisiglaudę, o kas visiems, o kas į ausį… Mieli vaikučiai su saulėtu pavasariu parskrenda paukšteliai, o kartu su jais ateina lauktos šventės „Verba“ ir „Velykos“. Žinot ką? Mano mieli vaikučiai drauge su kiškučiu mes pasiruošime Verbų sekmadieniui, bet jums teks paprašyti tėvelių pagalbos. Aš žinau, kad Jūsų tėveliai patys geriausi ir jums tikrai padės.
Aš kiškučiui skaičiau labai gražų eilėraštuką apie žemelės atbudimą ir jam šis eilėraštukas labai patiko. Kiškutis pagalvojo: —Gal šį eilėraštuką norėtų išmokti pirmos grupės vaikučiai?

Kai žemelė atsibudo

Kai žemelė atsibudo,
Želmenėlis strykt iš grūdo.
Ir nusijuokė žvaliai:
– Kur jūs, saulės spinduliai?
– Sveikas gyvas, rugio vaike!
Ko tau reikia, ko tau reikia?
– Ko man reikia po žiemos?
Tik lietaus ir šilumos.

Kiškutis mums sugalvojo užduotėlę, kuri yra gana įdomi. Paprašyk mamytės žemių ir indelio, į kurį pasėsi grūdelius. O po kurio laiko, kaip tame eilėraštuke „želmenėlis strykt iš grūdo“.

Kiškutis labai norėtų, kad jūs mažieji pagrandukai pasigamintumėte verbą.
Verbos gaminimui su tėveliais paieškokite, gal turėsite spalvoto tampomo popieriaus ar šiaip spalvoto popieriaus, džiovintų nuo vasaros gėlyčių, kviečių, rugių ar kitokių stiebų su varpomis. Verbų sekmadieniui atėjus pasipuošime savo verbą, kad ji saugotų namus nuo perkūno. Žemę nuo sausros, o gyvūnams suteiktu sveikatos.

O dabar turim daug darbų! Už savaitės jau Velykos. Džiaugsmo šventė atgimimas. Tad kartu su kiškučiu pasimokykime eilėraštuką tokį gražų, linksmą.

Velykų kiškis

Eina kiškis takeliu
Su pintiniu krepšeliu.
O krepšelyje margučiai,
Duos kiškelis jų vaikučiams.
Kiekvienam dalins po vieną,
Kad Velykų šventės dieną
Būtų linksma ir smagu
Su kiškučio margučiu.

Kiškutis:
—Koks gražus eilėraštukas, o kodėl mums nenulibdžius manęs? Kiškučio!
Gal iš vaško, plastilino, gal iš molio, gal iš to ką tėveliai turi namuose? Suvoliojame delniukais kūnelį, kaip kaštono dydžio rutuliuką, prie jo pridedame dar vieną mažesnį rutuliuką. Ištempiam pirštukais ausytes, pieštuku pažymime akutes. O prie didžiojo rutuliuko prilipdome rutuliuką—uodegytę.

Koks linksmas ir juokingas, jis draugauja su margučiais ir džiaugiasi linksmais vaikučiais.

Mūsų kiškučiui be galo patinka magučiai, taigi nustebinkime jį!

Parsinešame su tėveliais beržo šakelę, per savaitę sužaliuos vazoje. Paprašykite tėvelių, kad jie mums su adatėle išleistu kiaušinio vidų ir pasiimkime popierines margas servetėles ar nuspalvintus plonus piešimo lapus, smulkiai suplėšome ir klijuose pamerktu teptuku apklijuojame visą kiaušinio lukštą. Dar galime kitus kiaušinius nudažyti su guašu. Papuoštus margučius pritvirtiname ant sužaliavusios beržo šakelės, kuri tapo
nuostabiu Velykiniu medeliu. O, kad dar gražesnė būtų šventė ridenkime margučius su savo šeima, o kas laimės dar nežinia…

Na, o pabaigai kiškutis mums duoda įminti kelias mįsles:

1. Ilgos ausys, uodega trumpa. Kai griaužia morkas juda net kakta. Kas? (zuikis)
2. Laipioja per diena po medžiu, maivosi ir kramto bananus. Kas? (beždžionė)
3. Viską girdi, tik nieko niekam nesako. Kas? (ausys)

Visą šventišką džiaugsmą Verbų ir Velykų laikotarpyje atvaizduokite savo piešinėliuose. Kai grįšite į darželį, kiškutis labai norėtų, kad atsineštumėte savo darbelius kuriuos padarėte ir mes pasidžiaugsime savo ir kitų darbeliais paruoštoje parodėlėje. Linkiu gražaus šventino laiko, geros nuotaikos. Laukiame sugrįžtančių.

Pastaba: Tikiuosi atliksite bent vieną darbelį pagal norą ir galimybes. Ir būtinai pasidalinsite mūsų Facebook grupėje.

Auklėtoja Raimonda