2020 m. balandžio 6 d.

Sveiki, mano mažieji draugai. Čia jūsų draugas Nykštukas. Na, ir padirbėjot praėjusią savaitę! Jūs šaunuoliai! Mačiau jūsų visų visus visus darbus, jie nuostabūs! O verbų gražumas, o jau jūsų išradingumas. Aš jaučiuosi labai laimingas, kad jūs tokie darbštuoliai.O kaip sodeliai? Ar jau dygsta? Agotos lyg jau ir kalasi… O Ainės jau visai sužaliavęs! Turbūt norėtumėte, kad į tuos sodelius atstraksėtų velykinis zuikutis?..Ir atvirukai jūsų puikūs. Andriuką ir Aleksandrą su gimtadieniais pasveikinote labai gražiai. Tiesiog, negaliu jumis atsidžiaugti.

Bet šv.Velykos dar tik už savaitės ir mes galime nusidažyti kiaušinių.
1. Reikalingas išpūstas kiaušinis. (Jau mokiau kaip išpūsti.) Įmame spalvoto popieriaus, suplėšome mažais gabaliukais. Tepame ant kiaušinio klijų ir priklijuojame tuos mažus suplėšytus gabaliukus ant kiaušinio. Taip apklijuojame visą kiaušinį. Galima įverti siūlą, kad kiaušinį pakabinti.

2. Kitoks kiaušinis.Reikia spalvoto popieriaus, kokio nors nereikalingo žurnalo, adatos, siūlo. Paprašykit mamyčių padaryti kiaušinio formos trafaretą.Tada apsibrėžiame du kiaušinius iš spalvoto popieriaus ir tris iš spalvoto žurnalo ( geriau, kad nesimatytų raidžių). Išsikerpame. Sudedame visus penkis kiaušinius vienas ant kito, o čia jau paprašykit mamyčių, kad juos visus kartu per vidurį susiūtų. Išskleidiame ir štai koks kiaušinis.
Paliekame siūliuką pakabinti.
Kitas variantas. Iškerpate penkis baltus kiaušinius, ant jų nupiešiate pavasarį ar dar ką nors gražaus ir tokius penkis kiaušinius mamytė per vidurį susiūna.

3. Velykinis zuikutis.(Darbelis mamytėms vaikų džiaugsmui.) Reikia siūlų šiek tiek su pūkeliu, vilnos, virbalų, adatos. Apmetame 18 akių ir mezgame gerosiomis, ir blogosiomis akimis pagal raštą kvadratėlį. O kaip susiūti papasakos Palmira. Gal mamytės, o gal močiūtės padėtų tam kiškučiui atstraksėti į jūsų velykinį sodelį. Neišsigąskite! Tai tikrai nesunku.


Labai lauksiu jūsų naujų darbų, naujų nuotykių ir dar kartą labai jumis džiaugiuosi. Nykštukas

 

2020 m. kovo 30 d.

Sveiki mūsų vaikučiai.

Šiuo metu mes negalime visi kartu susitikti grupėje, tačiau mūsų draugas Nykštukas nepamiršo jūsų. Linki būti visiems sveikiems ir linksmiems. Prašo, kad sustotumėte į ratelį ir padainuotumėte.

Upeliukas uždainavo,
Linksmas vėjas nušiuoliavo.
O saulutė taip šviesi,
Žibuoklėle, kur esi?

Ar aukštam kalnely,
Ar kiškio namely.
Ar po paukščio sparneliu,
Ar po žemės grumsteliu.

Šaunuoliai vaikučiai.

Ir pasisveikinkim visi kartu, o tėveliai kartu su jumis.

Labas rytas akytės,
Labas rytas ausytės.
Labas rytas kojytės,
Labas rytas rankytės.

Akytės žiūri,
Ausytės klauso.
Rankytės ploja,
Kojytės trepsi.
Štai ir aš,
Jau atsibudau.

Čyru vyru pavasaris,
Bėkit, vaikai į pašalius.

O mes vaikučiai keliausime į pasaką. Keliaudami mes sutiksime savo draugus paukštelius, kurie sugrįžo į savo gimtinę ir džiugins mus savo giesmelėmis. Bet prieš keliaudami, pamiklinsime savo pirštelius.

Rodoma rankomis ir sakoma: “susitiko du balandžiai (rankų delnai atsukami vienas į kitą) pasisveikina (palinguoja piršteliais) nugarėlėmis pasitrynė (vieną į kitą patrinamos išorinės delno pusės). Tada susitiko du mažyliai, susitiko du bevardžiai, susitiko du didieji, susitiko du smaližiai (tariant pirštų porų pavadinimus, suneriami pirštai išorinėje delnų pusėje). O kaip nykštukams susitikti? Štai taip! (sunertais pirštais delnai išsukami į išorinę pusę) ir paplojant sakoma “susitiko”.

Tad keliaukime vaikučiai. Ryto varpas nuskambėjo ir kelionė prasidėjo.

Din-di-lin, din-di-lin
Miško takeliu tolyn (plojame rankytėmis).

Du paukščiai tupėjo ant akmenio pliko.
Kai vienas nuskrido, tai antras dar liko…
Kai antras nuskrido ieškoti sau slieko,
Tai vargšas akmuo pasiliko be nieko.
Tra-lia-lia-lia- bum!

Kai žvirbliukai greit nuskrido, tai genelis čia atskrido.
Labas vakaras geny,
Kaip tu margas gyveni?
Medyje tupi aukštai,
Ir visus aplink matai.

Kur tik nori, ten skrendi,
Gal manęs tu negirdi?
O genelis man – girdžiu!
Ką tauški čia po medžiu.

Paklausyki kai tylu,
Aš kalu, kalu, kalu.
Darbą dirbu tuk, tuk, tuk,
Ar padėsi man berniuk?

Tuk – tuk medelį kalu.
Kirminėlių ieškau ir surandu.
Kapt sulesu, medelį pagydau.

Iškilo į dangų aukštai vieversiai.
Čirena, sparneliais plasnoja.
Čyru-vyru pavasaris!
Bėkit vaikai į pašalius (sugniaužiame ir išskleidžiame pirštukus).

O, ką gi ten veikia varnėnas?

Su tėčiu mes turime planą,
Pastatyt varnėnui namą.
Pjovėm pjovėm, kalėm, kalėm.
Gręžėm, gręžėm, dažėm, dažėm,
Namą nuostabų pastatėm.

Tėtis jį klevan įkėlė,
Pavadino inkilėliu.
Kai varnėnas ten gyvens,
Gali švilpaut lig rudens.
Pjovėm pjovėm, kalėm, kalėm.
Gręžėm, gręžėm, dažėm, dažėm,
Namą nuostabų pastatėm.

Lik sveikas varnėne. Džiugink mišką ir vaikus. Mes ateisim į svečius.

Din-di-lin, din-di-lin
Miško takeliu tolyn…
Kur takelis pasuka,
Rasit miško pasaką (rankytėmis rodome, kaip takelis sukasi). Tėveliai arba vaikučiai paseka savo mėgstamą pasakėlę.

O kol pasakos miegos,
Tai vaikučiai polką gros (imame dvi lazdeles ir grojame).

Tai graži ta mūs dienelė, bet jau leidžiasi saulelė. Laikas grįžti į namus, pasikviest gerus draugus.

Jau saulutė leidžias,
Artyn vakarėlis.
Uždengs visą dangų,
Tamsus debesėlis (vaikučiai ramiai susėda arba atsigula).

O po auklėtojos Silvos pasakėlių ir dainelių auklėtoja Palmira kviečia pasidaryti keletą darbelių

Artėja gražiausia pavasario šventė šv. Velykos. Šv. Velykos tai pavasario atėjimo, gamtos atbudimo šventė. Ir štai kokius darbelius mes pasidarysime.

1. Šv.Velykų sodelis. Pasisėsime velykinį sodelį. Pirmiausia reikia į vandenį užmerkti avižėles arba kitokius grūdelius. Maždaug po trijų dienų išbrinkusius grūdelius pasėti į vazonėlį su žemėmis. Nepamirškite palaistyti. Jeigu kruopščiai prižiūrėsime, tai sodelis gražiai augs.

2. Velykinis paštas. Darysime atviruką. Ant sulenkto pusiau, A4 formato lapo priklijuojame nusipieštą ir iškirptą kiaušinį. Kiaušinis gali būti ir nuspalvota kiaušinio forma. Aplink kiaušinį, lapą papuoškime pavasariniais žiedais. Galima iškirpti iš spalvoto popieriaus žibutes, tulpes, snieguolytes ir priklijuoti. Kas moka, šiek tiek, rašyti, užrašykite atviruką ir išsiųskite seneliams ar draugams. Ir aš lauksiu jūsų laiškų.

3. Verbos. Prieš Velykas- Didžioji savaitė. Ji prasideda Verbų sekmadienį. Mūsų verbos bus labai paprastos ir nesudėtingos pasidaryti. Nukerpame spalvoto tampomo popieriaus ritinėlio galą. Tada gražiai sukarpome juostelėmis ir vyniojame ant pagaliuko. Galą priklijuojame su klijais. Galima užrišti spalvotą kaspinėlį. Bus labai smagu, jeigu jūs su tėveliais sugalvosite padaryti ir kitokias verbas.

Nepamirškite Verbų sekmadienio rytą su verba kepštelti mamą, tėtį, sesę, brolį ar senelius sakyti ,, Ne aš plaku, verba plaka. Būk sveikas nuo metų, ligi metų“, linkėdami vienas kitam sveikatos!

4. Velykiniai kiaušiniai. Labai švariai nuplauname vištos kiaušinius. Viename ir kitame kiaušinio galuose atsargiai su adata padarome skylutes. (Reikia tėvelių pagalbos.) Tada pučiame su lūpomis orą į kiaušinį, kad išbėgtų kiaušinio trinys ir baltymas. Nuplauname kiaušinį. Ant sauso kiaušinio pieškite guašu. Nudažykite kiaušinį. Kai kiaušiniai nudžius, pro abi skylutes galima įverti siūliuką ir pakabinti ant medžio šakelės.

Tai džiaugiasi Nykštukas jūsų gražiais darbeliais, skambiomis dainelėmis, kuriais galite pasidalinti Facebook grupėje ir vėl lauks jūsų sugrįžtančių…