Meniu Uždaryti

Visuomenės sveikatos specialistė

 ,,Vanduo. Nauda žmogaus organizmui”

Vanduo –  labiausiai paplitęs Žemėje junginys, kuris  nulemia žmonių, gyvūnų bei kitų gyvų organizmų egzistavimą ir fiziologinę būklę.

Rugsėjo 23d. buvo diskutuojama ir  plečiamos žinios apie vandens naudą žmogaus organizmui. Taip pat, vyko edukacinės mokomosios medžiagos peržiūra: vandens kokybė, naudojimo būdai, poveikis žmogaus organizmui, fizikinės ir cheminės vandens savybės.

Sveikos mitybos lėkštė

Šių metų rugsėjo 9 dieną visuomenės sveikatos specialistė Alina, kartu su „Rugiagėlių“ ir „Varpelių“ grupės vaikais aptarė ir diskutavo sveikos gyvensenos – sveikos mitybos temomis, aiškinosi svarbiausius principus (įvairumas, saikingumas, subalansuotumas). Taip pat, žinių užtvirtinimui vykdyta vaizdinės medžiagos peržiūrą: sveikos mitybos lėkštė, sveika mityba. Nagrinėta maisto pasirinkimo piramidės sudėtis.

 

Pirmoji pagalba, traumų ir sužalojimų prevencija.

Birželio 10 dieną Varpelių grupėje kartu su visuomenės sveikatos specialiste vyko paskaita: Pirmoji pagalba, traumų ir sužalojimų prevencija.

Paskaitos metu buvo aptarti šie aspektai:

 • Ką daryti apsinuodijus maistu?
 • Kaip padėti nualpusiam asmeniui?
 • Kaip elgtis nudegus saulėje?
 • Kaip padėti šilumos smūgį ištikusiam asmeniui?
 • Kaip padėti užspringusiam asmeniui?
 • Ką daryti nusideginus?
 • Ką daryti esant kaulų minkštųjų audinių sužalojimams?

Taip pat, buvo analizuojama vaizdinė situacijų medžiaga (Tinkama/netinkama pagalba):

 • Pagalba užspringusiam žmogui
 • Kraujavimo stabdymas
 • Veiksmai pamačius gulintį be sąmonės žmogų

Edukacinė mokomoji vaizdinė medžiaga vaikams:

 • Kas yra šilumos smūgis? Kaip suteikti pirmąją pagalbą?
 • Kodėl nudegame saulėje?

 

Vaikų psichologinis atsparumas. Elgesio ir savijautos ženklai, keliantys nerimą.

Pastarieji keli metai ne tik suaugusius, bet ir vaikus/paauglius skatino ieškoti savyje naujų resursų, kurie padėtų išbūti su nerimu, nežinomybe, atlaikyti dėl staigių pokyčių kylančius jausmus. Siekiant sumažinti šio laikotarpio žalą ir skatinti sveiką vaikų raidą, svarbu stiprinti vaikų psichologinio atsparumo gebėjimus.

Domėjimasis vaiko kasdieniais reikalais, dažniau leidžiant laiką kartu, padedant vaikui susikurti dienos rutiną, leidžiant už ką bus atsakingas namuose padės kurti tarpusavio ryšį ir stiprinti bendrumo jausmą. Leidimas vaikui atsitraukti nuo kasdienių veiklų ir užsiimti kūrybine veikla, pastebėjimas, pokalbis ir įvardinimas dalykų, kurie sekasi vaikui padeda stiprinti pasitikėjimą savimi.

 

Pavojai internete ir saugus laikas prie ekrano

Daugelis vaikų kasdien leidžia laiką prie ekranų ar internete. Čia daug galimybių, bet gausu ir pavojų. Veiklos prie ekranų stimuliuoja smegenų dalis, kurios yra atsakingos už malonius patyrimus ir motyvaciją. Dėl šios priežasties visiems žmonėms sunku atsitraukti nuo išmaniųjų įrenginių. Dėl smegenų vystymosi ypatumų vaikams šis uždavinys – ypač sudėtingas. Tyrimai rodo, kad aiškių susitarimų šeimoje laikymasis padeda vaikams įveikti šį iššūkį.

 

Konfliktai

Tiek vaikams, tiek suaugusiems tenka susidurti su interesų, nuomonių, pažiūrų skirtumais, sukeliančiais stiprius jausmus ir kartais neapgalvotus poelgius. Vaikystėje ir paauglystėje reikia išmokti apginti savo pozicijas, susitarti, suderinti interesus ir taip konstruktyviai išspręsti konfliktus.

Valgymo sutrikimai

Jauni žmonės yra labai jautrūs socialinėms žinutėms apie tai, kaip turėtų atrodyti, rengtis, elgtis, ką valgyti.

Kai vaikai/paaugliai susiduria su emociniais sunkumais ir nežino, kaip susitvarkyti, gali juos išgyventi perkeldami į rūpestį maistu bei svoriu.

 

Rankų higiena − svarbus infekcinių ligų kontrolės elementas

 Gegužės 5-ąją minima Pasaulinė rankų higienos diena. Rankų higiena – pagrindinis infekcijų kontrolės elementas. Dėl didėjančio SARS-CoV-2 koronaviruso infekcijų skaičiaus, sukeliančio COVID-19 ligą, norime priminti, kad vienas efektyviausių kovos su oro lašeliniu būdu perduodamomis infekcijomis būdų yra rankų higiena. Rankų higiena yra viena iš pagrindinių ir veiksmingų prevencijos priemonių, užkertanti kelią mikroorganizmų pernešimui ir tokiu būdu mažinanti sergamumą šia infekcija.

Rankų higieną sudaro rankų plovimas ir rankų antiseptika. Rankų plovimas – tai teršalų pašalinimas ir laikinųjų odos mikroorganizmų sumažinimas plaunant rankas su vandeniu ir muilu.

Rankų antiseptika – rankų odos įtrynimas antiseptiku, sunaikinant laikinuosius ir sumažinant nuolatinius odos mikroorganizmus.

Rankas reikia reguliariai plauti muilu ir vandeniu muiluojant jas 40–60 sekundžių. Rankų dezinfekavimo priemonės, kurių pagrindą sudaro alkoholis, nėra veiksmingesnės ar naudingesnės nei rankų plovimas. Rankų plovimui rekomenduojama naudoti skystą muilą be antimikrobinių priedų, neutralaus ph, dozatoriuose. Kietas muilas nerekomenduojamas viešose vietose, tačiau gali būti naudojamas namuose, jei juo naudojasi vienas žmogus ar šeimoje niekas neserga užkrečiamąja liga.

Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, rekomenduojama naudoti antiseptikus (dezinfekavimo priemones). Tinkamai naudojami jie nužudo daugumą mikroorganizmų ant rankų ir užkerta kelią ligai plisti. Rekomenduojama naudoti 60–85 % spiritinį tirpalą. Rankų dezinfekavimo priemonės efektyvios ir yra naudojamos, kai rankos vizualiai nesuterštos išskyromis, t. y. švarios. Jei rankos nešvarios, prieš naudojant alkoholio turinčius rankų dezinfekavimo skysčius, rankas reikia nuplauti vandeniu su muilu.

Koronaviruso COVID-19 pandemijos metu rankas plauti rekomenduojama dažnai, ypač svarbu jas plauti šiais atvejais:

 • visada, kai jos nešvarios;
 • grįžus namo iš darbo, iš parduotuvės;
 • pabuvus viešose vietose;
 • pasinaudojus visuomeniniu transportu;
 • pabendravus su sergančiu žmogumi;
 • prieš valgant;
 • pasinaudojus tualetu;
 • prieš ir po maisto gaminimo;
 • išsivalius nosį, nusičiaudėjus, nusikosėjus;
 • po darbo su nešvariais indais ar stalo įrankiais, valymo (pvz., išnešus šiukšles);
 • prieš vaiko maitinimą; pakeitus vystyklus;
 • grįžus iš lauko, kiemo, daržo ar sodo;
 • po kontakto su gyvūnais ar jiems priklausančiais daiktais.

 

Kadangi SARS-CoV-2 virusas gali būti perduodamas per užterštą paviršių, rekomenduojama

taikyti rankų higienos priemones visose bendruomenės vietose (namuose, mokyklose, darbo vietose ir kt.). Tinkama rankų higiena taip pat užkirstų kelią kitų užkrečiamųjų ligų perdavimui. Rankų plovimas neturi būti tik paviršutiniškas, mechaniškas veiksmas ar ritualas, labai svarbu rankas plauti tinkamai, daryti tai sąmoningai, laikantis tam tikrų taisyklių:

 • sušlapinkite rankas po šiltu ar šaltu tekančiu vandeniu;
 • rankas plaukite su muilu, nes jų plovimas vien vandeniu nėra efektyvus;
 • kruopščiai rankas muiluokite trinamaisiais ir sukamaisiais judesiais, ypač riešus, tarpupirščius, pirštų galiukus ir nagus, nykščius;
 • muiluotas rankas nuplaukite po vandens srove. Vanduo turi tekėti nuo riešo pirštų link;
 • jei yra galimybė, rankas šluostykite popieriniu rankšluosčiu ar servetėle. Namuose kiekvienas turėtų naudoti tik savo asmeninį rankšluostį rankoms nusausinti.

 

Rankų higiena yra svarbi kiekvieno žmogaus sveiko gyvenimo dalis, visiems prieinama, nebrangi ir veiksminga priemonė, kuri gali užkirsti kelią infekcijos plitimui. 

 

 

5 patarimai, kaip apsaugoti vaikus nuo nelaimių

Vaikai užtrenkia balkonų duris, įstringa skalbimo mašinose ar tvorose, įkrenta į tvenkinius ar šulinius… Daugelis nelaimių įvyksta per kelias sekundes. Vien šiais metais ugniagesiai išgelbėjo tris vaikus, atsidūrusius pavojingose situacijose. Svarbiausia yra išmokyti vaiką saugiai elgtis. Kaip? Ogi kalbėtis su juo apie tai. Paprastai ir aiškiai atsakyti į jo klausimus.

Panevėžio Teritorinė ligonių kasa

Respublikos g. 66, LT 35158 Panevėžys,
tel. 8 (45) 59 61 92, faks. 8 (45) 58 37 89, el. paštas patlk@vlk.lt

2021-02-08

Vaikų dantų silantavimas – ankstyvesnis

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos įsigaliojo kai kurie Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarkos aprašo pakeitimai. Svarbiausia naujiena yra ta, kad nuo šiol dantų silantavimas PSDF lėšomis vaikams gali būti atliekamas nebe nuo 6 metų, kaip buvo anksčiau, bet nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo.

Pasak Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) Kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Aldonos Stukienės, odontologai pastebi, kad dabar dažnam vaikui pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys išdygsta jau 5 metų, o kol sueina 6 metai, neretam jie spėja ir sugesti. Kadangi ėduonies pažeisti dantys silantuoti netinkami, jaunesnių nei 6 metų vaikų tėvai, norėdami laiku apsaugoti atžalų nuolatinius krūminius dantis nuo ėduonies, už silantavimą turėdavo mokėti savo lėšomis. Atsižvelgusi į šią situaciją, Sveikatos apsaugos ministerija pakeitė Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis ir išlaidų kompensavimo iš PSDF biudžeto tvarkos aprašą, kuriame nuo šių metų numatytas silantavimo apmokėjimas iš PSDF biudžeto ir jaunesniems nei 6 metų vaikams. Tai tikrai gera žinia mažamečius auginantiems tėvams.

Ligonių kasos atkreipia dėmesį: silantavimo paslaugos teikiamos vaikams iki 14 metų (kol nesuėjo 14 m.). Jas teikia asmens sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), gydytojai odontologai su padėjėjais arba burnos higienistai. Silantais hermetizuojamos nuolatinių pirmųjų, antrųjų ir trečiųjų krūminių dantų vagelės, o jei ėduonies rizika didelė – hermetizuojamos kaplių vagelės ir gilios viršutinių lateralinių kandžių aklosios duobelės. Dažniausiai silantavimo kartoti nereikia, bet jei ši medžiaga iškrenta, nemokama procedūra atliekama dar kartą. Tyrimais nustatyta: laiku padengus vaikų dantis silantais, galima išvengti apie 80 proc. dantų ėduonies atvejų, o kartu – ir brangesnių bei sudėtingesnių dantų gydymo būdų.

Nemokama, iš PSDF lėšų kompensuojama vaikų nuolatinių krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslauga Lietuvoje teikiama jau septyniolikti metai. Pasaulyje silantai naudojami daugiau nei 40 metų. Per šiuos metus buvo atlikta daug klinikinių tyrimų, parodančių, kad silantavimas yra veiksminga procedūra, padedanti užkirsti kelią dantų ėduoniui atsirasti. Silantai neleidžia patekti bakterijoms bei angliavandeniams, kauptis apnašoms bei maisto likučiams.

Panevėžio TLK primena tėvams: norint nemokamai silantuoti vaikų nuolatinius krūminius dantis, reikia kreiptis į savo polikliniką arba odontologijos kliniką, kuri sudariusi sutartį su TLK. Jei ši paslauga teikiama įstaigoje, nesudariusioje sutarties su TLK, teks mokėti patiems. Pas gydytoją odontologą arba burnos higienistą reikės apsilankyti kelis kartus, kol visi nuolatiniai krūminiai dantys bus padengti apsaugine medžiaga. Iš pradžių silantais padengiami pirmieji išdygę krūminiai dantys, o vėlesnių apsilankymų metu – kiti. Per vieną apsilankymą gali būti atliekamas vieno danties, dviejų, trijų ar keturių nuolatinių dantų silantavimas.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, Lietuvoje 2020 m. krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugos suteiktos daugiau kaip 22 tūkst. vaikų. Už jas iš PSDF biudžeto sumokėta daugiau kaip 444 tūkst. Eur (2019 m. šiomis paslaugomis pasinaudojo daugiau nei 34 tūkst. vaikų, sumokėta apie 598 tūkst. eurų).

Išsamesnė informacija apie vaikų krūminių dantų silantavimą   http://www.paneveziotlk.lt/?TabID=5&topic=123.

 

 

             Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galite pateikti el. paštu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefonu (8 5) 232 2222.

 

 

Sveika vaikų mityba: nuo ko pradėti?

Vaiko augimą ir vystymąsi nulemia paveldimumas ir aplinka. Svarbus aplinkos veiksnys yra mityba, kuri aprūpina organizmą energija ir gyvybinei organizmo veiklai reikalingomis maistinėmis medžiagomis, užtikrina normalų vystymąsi, nuolatinį kūno ląstelių atsinaujinimą. Ikimokyklinio amžiaus vaikai privalo laikytis mitybos režimo, valgyti sveikai pagamintą, tinkamai apdorotą, fiziologinius vaiko amžiaus ypatumus bei sveikos mitybos rekomendacijas atitinkantį maistą. Ji turi būti visavertė, reguliari ir subalansuota.

Ikimokyklinukų mityba

Vaikas (nuo 2 m. amžiaus) turėtų valgyti 5–6 kartus per dieną (pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai ir vakarienė) ne rečiau kaip kas 3,5 val., kramtyti lėtai, vengti gausios vakarienės, paskutinis valgymas – 2 val. iki miego. Rekomenduojama valgyti reguliariai – kasdien tuo pačiu metu, nes organizmas jau iš anksto pasirengia virškinti maistą.

Tėvams patariama:

 • maži vaikai mėgsta ritualus ir tai padeda ugdyti higieninius įgūdžius – pries valgį ir po jo visi plauname rankas;
 • būti geru pavyzdžiu vaikui, nes maži vaikai daugiau mokosi iš pavyzdžių nei iš kalbų. Juo dažniau jie matys suaugusius besidžiaugiančius valgymuir valgančius sveiką maistą, tuo geriau.Jei matys greitą valgymą –  jie tai Valgymas – ne lenktynės;
 • vaikus reikėtų įtraukti į maisto ruošimą, pvz., plauti vaisius, daržoves ir pan.;
 • saldumynai – maistas nesveikas. Nesakykite: „Kol nesuvalgysi obuolio (ar morkosir pan.), negausi deserto”, nes tai įrodys, kad obuolys ar morka neskanūs.
 • Kai vaikas nesidomi nauju maistu, tapkite išmoningi, pvz., morkos gali būti pateikiamos įvairiai: virtos, žalios, supjaustytos žaismingomis formomis, pateikiamos mėgstamome indelyje ir pan,;
 • Būkite kantrūs. Vaiko įgūdžiai valgyti keičiasi palaipsniui. Vaiko apetitas ir skonis nuolat keičiasi – nemėgstamas maistas gali būti pamėgtas, ypač jei jis paduodamas išradingai.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje       L.Puškorienė

 

 

 

Susidūrėte su parazitiniais kirminais? Ši laidelė kaip tik Jums.

KĄ DARYTI ĮVYKUS DANTŲ TRAUMAI

NEBELIKO „POPIERINIŲ“ PAŽYMŲ TIEK DARŽELIUOSE, TIEK MOKYKLOSE

Nuo 2020 metų gegužės 1 dienos įsigaliojus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymui Nr. V-951 „Dėl elektroninės statistinės apskaitos formos Nr. E027-1 „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“ įsigaliojo ne tik nauja sveikatos pažymos forma, tačiau nebeliko ir popierinės statistinės apskaitos formos. Svarbu žinoti, kad gydymo įstaigos popierinių pažymų nebeišduoda, pildo tik elektroninę jų formą ne tik mokyklas, tačiau ir darželius lankantiems vaikams!

Elektroniniu būdu užpildytas ir pasirašytas „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ patenka į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (toliau — ESPBI IS), iš kurios yra perduodamas į Higienos instituto Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą (toliau — VSS IS). Ši sistema šiuo metu jau yra įdiegta ne tik mokyklose, tačiau ir darželiuose. Su VSS IS dirba ir teisę ugdymo įstaigose tvarkyti vaikų sveikatos pažymas turi tik visuomenės sveikatos specialistai, vykdantys sveikatos priežiūrą mokykloje (toliau – VS specialistas).

Dėl ekstremalios situacijos pratęstas vaikų sveikatos pažymėjimų galiojimo laikas

Primintina, kad profilaktiškai pasitikrinti sveikatą pas šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet iki rugsėjo 15 d. privaloma visiems iki 18 metų (ir vyresniems, kurie mokosi mokyklose pagal bendrojo ugdymo programas ) ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, lankantiems švietimo ar kitą ugdymo įstaigą.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir, kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė taip, kad reikėtų keisti jų fizinio ugdymo grupę, arba neatsirado naujų bendrų arba specialių rekomendacijų, kurių turi būti laikomasi jiems dalyvaujant ugdymo veikloje, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką – jie galios iki metų galo. Ši lengvata įteisinta atsižvelgiant į tai, kad karantino metu buvo sustabdytas profilaktinių sveikatos patikrinimo paslaugų teikimas ir net atnaujinus šių paslaugų teikimą dėl infekcijų kontrolės reikalavimų įgyvendinimo gydymo įstaigos gali priimti mažesnį pacientų skaičių. Kitais atvejais, mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios. Nuoroda į teisės aktą: https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/3dfc9970c0f011ea9815f635b9c0dcef

Elektroninis „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ (forma E027-1), kaip ir anksčiau buvęs „Vaiko sveikatos pažymėjimas“ (forma Nr. 027-1/a), galioja 1 metus nuo jo užpildymo dienos.

Elektroniniu būdu tvarkant vaiko sveikatos duomenis užtikrinamas jų konfidencialumas, o ugdymo įstaigos gauna tikslias rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje bei nurodymus, kokių pirmosios pagalbos priemonių reikėtų imtis, jei vaikui prireiktų skubios pagalbos mokykloje (pavyzdžiui, dėl alergijos ar lėtinių ligų).

išimtiniais atvejais gali būti prašoma popierinės pažymos 

Kiekvienais metais dėl vaikų sveikatos pažymėjimų gausos, stringa vaikų sveikatos duomenų perdavimas iš Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau — ESPBI IS) į Vaikų sveikatos stebėsenos informacinę sistemą (toliau — VSS IS). Tokiu atveju, visuomenės sveikatos specialistas, vykdantis sveikatos priežiūrą mokykloje, nors ir vaikas sveikatą pasitikrinęs, jo duomenų nemato VSS IS sistemoje. Šie trikdžiai sukelia nepatogumų komplektuojant fizinio aktyvumo ugdymo grupes, pritaikant maitinimą, įgyvendinant skubios pagalbos priemones. Kol duomenys atsiras sistemoje, VS specialistas gali paprašyti tėvelių (globėjų) atspausdinti popierinę pažymą arba atsiųsti jos elektroninę kopiją. Savo vaiko ,,Mokinio sveikatos pažymėjimą“ peržiūrėti, jei reikia atsispausdinti ir ją atsisiųsti galima prisijungus prie www.esveikata.lt portalo. Tad jeigu bus trikdžių e-sveikatos sistemoje, prašome tėvelių geranoriškumo bendradarbiaujant su VS specialistu.

Gerbiami Tėveliai/globėjai,

Prasidėjo naujieji mokslo metai paskelbtos ekstremalios padėties dėl Covid-19 laikotarpiu…

Tai mums visiems- didelis iššūkis, kurį privalome priimti,  nesant paruoštam išankstiniam scenarijui, ir nežinant, ką gali atnešti nauja rytojaus diena…Vaikučiai sugrįžo į grupes, visas darželio darbuotojų kolektyvas į įprastinį darbų ritmą. Kiekvienas iš mūsų privalome būti maksimaliai atsakingas už savo ir kito žmogaus sveikatą . Gera sveikatos būklė vaikystėje gali užtikrinti tolesnį sveiką žmogaus vystymąsi, todėl vaikų sveikatai turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad taikant tinkamas prevencijos priemones, vaikų sergamumą galima sumažinti.

Kreipiuosi į kiekvieną vaikučio tėvelį , mamytę, globėją:

Saugokime savo vaikų ir darbuotojų sveikatą – vaikus į darželį išleiskime tik visiškai sveikus, neturinčius temperatūros, jokių peršalimo ligų simptomų ir kitų sveikatos sutrikimo požymių…

Primenu, kad visų vaikų sveikatos pažymų galiojimas pratęstas iki 2020-12-31 dienos. Jeigu Jūsų vaikas yra naujokas arba pakito jo sveikatos būklė, tokiu atveju privaloma kreiptis į šeimos gydytoją dėl naujos pažymos išrašymo arba papildymo(Pažymos dabar pildomos tik elektroniniu būdu. Tėvai (globėjai) prisijungę prie www.esveikata.lt portalo Mokinio sveikatos pažymėjimą gali atspausdinti arba sukurti jo peržiūros kodą..)

Jeigu Jums kilo, ar kiltų klausimų susijusių su Jūsų vaiko sveikata, su manimi galite susisiekti elektroniniu paštu alina.bogomolova@panevezysvsb.lt

 

Stiprios sveikatos linkėdama visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Alina Bogomolova.