Obelaičių sodinimas

Ruduo – medžių sodinimo laikas. Todėl spalio 17 d. lopšelio-darželio „Rugelis“ vaikai, pedagogai ir kiti bendruomenės nariai susiruošė persodinti prieš metus pasodintas obelaites. Šios obelaitės buvo pasodintos po medžiais ir teritorijoje, kur vyksta aktyvi vaikų žaidybinė veikla. Jau pavasarį pastebėjome, kad ten pasodintos obelaitės nesidžiaugia joms parinkta vieta, todėl po diskusijų buvo nuspręsta, kad sodą turi matyti visi besilankantys mūsų įstaigoje. Sodui pasodinti parinkome vietą prie kiemo aikštelės ir pagrindinio tako, einančio per darželio teritoriją.

Persodintos trys obelys. Lopšelio-darželio darbuotojai Alfredas ir Romas iškasė duobes ir atsargiai išrovė augusius medelius. Kiemsargė Aušra parūpino vandens. Į kiemą susirinkę vaikai padėjo persodinti obelis: laikė medelius, kad būtų tiesūs, padedami auklėtojų palaistė ir pririšo. Kad obelaitės greičiau prigytų padainavo lietuvių liaudies dainą „Šią naktelę per naktelę“ bei  pažaidė žaidimų apie rudenį ir jo gėrybes.

Visi lauksime pavasario, nes tikimės, kad mūsų obelaitės prigis ir gegužę visus pradžiugins pasipuošusios baltais ar rožiniais žiedais.