Meniu Uždaryti

Vaiko adaptacija pradėjus eiti į darželį

Vasarai persiritus į antrą pusę, būsimų darželinukų arba ilgai atostogavusių vaikų tėveliams darosi neramu, kas laukia rugsėjį. Taigi, skubame Jus nuraminti.
Į ugdymo įstaigą vaikas ateina ne vienas, šiame procese dalyvauja visa Šeima. Todėl labai svarbu teigiamas požiūris, pasitikėjimas įstaiga ir jos darbuotojais.
Jeigu vaikui tai pirmasis apsilankymas, pirmomis dienomis jam bus viskas labai įdomu. Todėl gali atrodyti, kad adaptacija vyksta ypatingai lengvai. Kai mažylis susipažins su aplinka, išsiplės jo pasaulio suvokimas, Jis pradės pastebėti, jog mama ar tėtis kažkur pradingo, bet netrukus vėl atsirado. Nereikia išsigąsti vaiko emocijų.
Kiekvieno vaiko adaptacija labai individuali. Ypatingą reikšmę turi Šeimos ir personalo santykis. Jeigu tėvai pasitiki pedagogais, ramiai ir be įtampos atveda savo didžiausią turtą ir nepanikuoja, adaptacija vyksta gerokai lengviau. Trumpi, greiti ir žaismingi atsisveikinimai ryte, vaikui leidžia suprasti, kad čia smagu ir saugu, todėl drąsiai čia gali pasilikti. Nebijokite sugalvoti tik savo Šeimai žinomų atsisveikinimo ritualą, taip bus paprasčiau atsisveikinti.
Jeigu Jūsų mažylis pradės eiti į kitą grupę nei iki šiol, tikėtina, kad ji bus mišraus amžiaus. Nereikia išsigąsti ir bijoti ugdymo mišrioje grupėje. Paprastai tokios grupės labai puikiai pasitarnauja greitai ir sėkmingai adaptacijai. Skirtingo amžiaus vaikai skirtingai reaguoja į pasikeitimus. Mišrioje grupėje didesni vaikai graudinasi retai, jaučiasi tvirti ir ramūs. Naujokai stebėdami jau lankančius vaikus greitai supranta, jog nėra ko verkti ar liūdėti. Dažnai naujokai iš pradžių būna stebėtojai, o vėliau, po truputi, be įtampos įsitraukia į grupės veiklas. Jeigu adaptacija vyksta ne taip sklandžiai kaip Jums norėtųsi, drąsiai kreipkitės į grupės mokytojas, darželio administraciją.
Tik atvirai bendraudami ir pasitikėdami vieni kitais galime pasiekti puikių rezultatų.