Žibintų šventė

Kai medžiai numeta lapus, gamta tarsi užmiega, o tamsa vis anksčiau mus pasitinka. Visiems mums reikia šviesos ir šilumos. Todėl lopšelio-darželio „Rugelis“ bendruomenė jau daug metų švenčia tradicinę „Žibintų šventę“.

2014 metais lapkričio 13 d. visa lopšelio-darželio bendruomenė susirinko į šią šventę. Vaikai, auklėtojos, meninio ugdymo pedagogės, tėveliai šventei ruoštis pradėjo spalio pabaigoje. Visi gamino žibintus, mokėsi dainelių, žaidimų tinkančių šiai šventei. Visos grupės šventės dieną salėje turėjo šventinius rytmečius. Jų metu skambėjo dainos, vaikai muzikavo. Temstant grupėse buvo sekama pasaka „Mergaitė ir žibintas“. Po jos visi vaikai užsidegė žibintus ir kartu su tėveliais, sesutėmis, broliukais rinkosi darželio kieme. Vakaro tamsoje, pasišviesdami žibintais, visi šventės dalyviai, dainuodami dainelę, keliavo aplink darželį. Keliaudami surado tarp medžių šviečiantį nykštukų-šakninukų namelį. Prie jo visi žaidė žaidimą „Tamsu, tamsu žalioj girioj tamsu…“ bei linkėjo medžiams nesušalti ir pavasarį vėl pasipuošti žaliuoju apdaru. Keliaudami toliau tamsoje surado šviečiančią pelėdą. Ją pasveikinę dainele šventės dalyviai keliavo prie didžiojo žibinto. Čia visi dainavo, šoko, žaidė žaidimus apie nykštukus ir žibintus. Šventės pabaigoje vaikai su auklėtojomis žibintų pagalba ieškojo nykštukų paslėptų vaišių.

Šventė baigėsi, bet vakaro tamsoje judantys žiburėliai sukūrė nuostabų reginį, kuriuo džiaugėsi ir maži ir dideli. Į namus visi išsiskirstė su šilumos, bendrumo ir vidinės šviesos pojūčiu, kuris lydės visus iki kitos šventės – Kalėdų.