Meniu Uždaryti

Svečiuose kanojininkas Jevgenijus Šuklinas

Sausio 14 dieną Panevėžio lopšelyje-darželyje „Rugelis“ direktorės iniciatyva svečiavosi daukartinis pasaulio ir europos čempionas ir prizininkas, olimpinių žaidinių sidabro medalio laimėtojas, 2014 metų geriausias Lietuvos sportininkas kanojininkas Jevgenijus Šuklinas.

Į salę susirinkę priešmokyklinukai ir vyresnieji darželio grupių vaikai nekantriai laukė atvykstančio svečio. Atvykusį sporininką pasitiko audringais plojimais. J. Šukliną ir jo pasiekimus pristatė kartu su juo atvykusi Visagino kultūros centro direktorė Danutė Morkūnienė. Sportininkas pasidžiaugė susitikimu su vaikais ir prisipažino, kad jam labai malonu su jais susitikti, nes juos labai myli. Trumpai papasakojo apie save.

Lopšelio-darželio direktorė Jūratė Lekštienė padėkojo Jevgenijui Šuklinui, kad jis garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje ir būdamas toks užimtas rado laiko aplankyti Panevėžio lopšelį-darželį „Rugelis“ ir gyvai susipažinti su Lietuvos sporto pasididžiavimu. Prisiminimui apie šį susitikimą direktorė sportininkui padovanojo keramikinį delfiną bei palinkėjo, kad jis irkluodamas savo kanoją būtų toks greitas kaip ir delfinai vandenyje.

Kultūros centro direktorei, kuri yra ne tik kupina įvairių kultūrinių idėjų savo mieste, bet ir randanti laiko kitai veiklai, kuri pradžiugina kitų miestų vaikus ir suaugusius, tokiomis idėjomis, kaip susitikumais su garsiu Lietuvos sportininku, J. Lekštienė padovanojo angeliuką, kuris atneštų sėkmę visur ir visada.

Po pristatymo ir sveikinimų atėjo laikas klausimams. Drąsiausias iš vaikų buvo priešmokyklinukas Lukas, kuris J. Šuklino pasiteiravo kodėl jis pasirinko kanojų sportą. Sportininkas papasakojo, kad pirmiausia į baidarių treniruotes nuėjo vyresnioji sesuo, o paskui ir jis. Bet kanoja jam patiko labiau, todėl ir pasirinko kanojų sportą.

Susirinkę domėjosi, kiek laiko sportininkas skiria treniruotėms, kur treniruojasi žiemos metu, kiek turi ir kiek kainuoja kanoja, ar dažnai lūžta irklai, kuris laimėjimas pats mieliausias, ką sportininkui reiškia dalyvavimas olimpinėse žaidynėse, koks jo ūgis, ar yra sporininkams svorio reikalavimai ir daug kitų klausimų.

J. Šuklinas mielai atsakė į visus klausimus. Jis pažymėjo, kad yra sveiko gyvenimo būdo puoselėtojas. Gyvenimo būdas, atkaklaus charakterio sąvybės ir ilgos treniruočių valandos, trunkančios kaip ir darbo diena, padėjo ir padeda siekti aukštų rezultatų. Sportininkas pažymėjo, kad kiekvienas pasiektas rezultatas jį skatina nesustoti, o siekti naujų laimėjimų, todėl pats mieliausias laimėjimas bus tas kuris bus ateityje. Jis papasakojo, kad anksčiau visus metus galėdavo treniruotis Drūkšių ežere, bet uždarius atominę elektirinę šis ežeras dabar žiemą užšala, todėl dažniausia žiemą treniruojasi Portugalijoje. Į klausimą ar kada yra tekę skęsti J. Šuklinas atsakė, kad taip, bet pasisekė sėkmingai išplaukti. Tačiau po to įvykio į kanoją visada įsideda liemenę, o pasiteiravus, kodėl neapsivelka, pažymėjo, kad su ja labai nepatogu irkluoti. Sportininkas turi dvi kanojas: viena skirta treniruotėms, kita varžyboms. Jos kainuoja kelis tūkstančius eurų ir nuolat tobulėja, todėl norint pasiekti gerų rezultatų reikia jas keisti. Per metus treniruodamasis jis nuplaukia ne mažiau kaip 5 tūkstančius kilometrų. J. Šuklinas atskleidė ir koks jo ūgis – 195 cm. Ir pridūrė, kad yra tokio ūgio kaip krepšininkas Šarūnas Jasikevičius, kuris krepšinio aikštelėje vienas iš mažesniųjų.

Daug dar norėjosi garsaus sportininko paklausti, bet susitikimui skirtas laikas baigėsi. Priešmokyklinio amžiau vaikai įteikė jų pačių su auklėtojomis gamintas dovanėles, tai paveikslas su išlankstytomis valtelėmis ir vandens ošimą primenančius, lietuviškos vėliavos spalvomis papuoštus, barškučius. Padėkojo už viešnagę, pasakojimus, atsakymus į klausimus ir palinkėjo sėkmės siekiant sportinių laimėjimų.

Prieš išsiskirstant visi susibūrė bendrai nuotraukai. J. Šuklinas mielai fotografavosi su vaikais ir dalino jiems autografus.